Ar-Ge

Türkiye’de tarımsal kenevir yetiştiriciliğinde araştırma ve geliştirme temel hedeflerimizden biridir, çünkü Türk kenevir ekimi hala 1930’ların başlarındadır ve tarım makinelerinin kullanımı henüz çok nadirdir.
Bugün, bir grup araştırmacı ve girişimci olarak tarımsal teknikleri modernize etmeye ve Türkiye’deki yerel ve Avrupa standartlarındaki endüstriyel kenevir süretimini artırmaya istekliyiz.

Araştırmamızda, topraklarımızın geçmişte bize verdiği potansiyeli keşfedebileceğimize ve gelecekte de kenevir tohumu üretimi ile sürdürülebilir bir tarım-ekonomisi yaratma olasılığını taşıyabileceğimize inanıyoruz.

Kenevir tohumunun Biyoçeşitliliği, yerel kenevir tohumu çeşitliliğimizin ne kadar geniş bir yelpazede var olduğunu işaret etmekte. Amacımız, Türkiye’nin farklı iklim bölgelerindeki tohumların yerel çeşitliliğini standartlaştırmak ve izole etmek, iklim değişikliğine odaklanmaktır.

Çeşitli yerel sanayi kenevirlerinin bireysel kullanımı bize, katma değerli yapım alanlarında, kenevirin endüstriyel kullanımı için uygulama seçeneklerini sunacaktır.